Marek Numerato

012 Klub dobrovolných kuchařů a odvážných strávníků

In Nápady, Podnikání on Květen 23, 2011 at 8:22 am

Viděli jste někdy televizní pořad Prostřeno na Primě? Ne, že bych byl jeho úrovní osobně nějak nadšený, přesto se pro tentokrát rád inspiruji jeho základní myšlenkou. Účastníci tohoto pořadu navštěvují neznámé lidi, kteří jim připravují večeři. Roli kuchařů a strávníků si účastníci následně vymění. 

A konečně se dostáváme k mému dnešnímu nápadu. Někdo má touhu neustále poznávat nové a nové lidi zkrátka v krvi. A jak prokazují weby zaměřené na spolujízdu nebo projekt CouchSurfing, v němž si lidé z celého světa bezplatně poskytují ubytování, příjemný pocit z poznávání nových lidí (a často možná i získávání nových přátel) se dá spojit i s něčím užitečným. Tentokrát bych na to šel přes jídlo. Vaření zabere dost času a vyžaduje zručnost i nápaditost. Stravování v restauraci zase leze do peněz. Proto by někteří odvážnější strávníci možná ocenili, kdyby se jednou za čas mohli najíst u neznámého hostitele. Toho by si mohli vybrat na webu, kde by se registrovali lidé se zájmem ochutnat pokrmy dobrovolných hostitelů a zároveň ochotní nabídnout pohoštění ostatním. Po večeři by obě strany mohly průběh návštěvy na webu zhodnotit (např. Tonda dělá nezvykle pikantní polévky nebo Alena je sice mlsná, ale jinak velmi příjemná společnice :)).

Pokud by služba zlákala početnou komunitu, mohla by expandovat do zahraničí. Možnost vydělávat na inzerci bych úplně nezavrhoval, přesto bych to ze začátku bral spíše jako zábavu.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: