Marek Numerato

Albert a čerstvé potraviny

In Marketing, Podnikání on Květen 22, 2011 at 8:59 am

Chodíte někdy nakupovat do Alberta? Já zhruba jednou za dva týdny ano. Ne proto, že by mi v konkurenci dalších obchodních řetěžců přišel nejlepší. Moc rozdílů mezi jednotlivými super- a hypermarkety nevidím. Ale co se týče místa, je pro mne Albert zkrátka nejdostupnější. Proto tam čas od času zavítám a můžu si o něm udělat určitý obrázek. Když jsem viděl novou muzikálovou reklamu propagující obchody Albert, dost mě naštvala. Obchodní řetězec si snad ze svých zákazníků dělá srandu.

Celkově na mne reklama zanechává přibližně stejný dojem jako propagandistické písně budovatelů československého socialismu z 50. let. To tím zapáleným nadšením, které reprezentují muzikáloví pěvci. Co mi ale vadí nejvíc, je prvek, na kterém Albert celou reklamu postavil – čerstvost. Kdyby šlo o ceny, nebo širokou nabídku sortimentu, budiž. Ale s tou čerstvostí to vyznívá jako vyložená provokace. To už Albert rovnou mohl propagovat, že zaměstnává jen příjemné, usměvavé a vstřícné pokladní. Kdykoliv v Albertu nakupuji ovoce nebo zeleninu, musím se prohrabovat bedýnkami s cuketami, rajčaty nebo citróny pěkně dlouho, než narazím na kousky, o nichž by se dalo říct, že jsou čerstvé. Z tohoto důvodu marketingovou akci Albertu nechápu a považuji ji za naprosté selhání.

AKTUALIZOVÁNO: A navíc, jak mě upozornil Lukáš Hejtmánek, čeští tvůrci opět pouze kopírují nápady svých zahraničních kolegů (viz zde). Stejně jako v případě jiných bezhlavě okopírovaných nápadů (Přemluv bábu, Tančící hlavák a reklama na Poděbradku cider nebo roztančená reklama na ledový čaj od Aquily) se dle mého názoru čeští marketéři nevyznamenali.

 

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: