Marek Numerato

011 Sociální síť pro příznivce kolektivních sportů

In Nápady, Podnikání on Květen 22, 2011 at 8:25 am

Možná tu situaci znáte. Jste s kamarády domluvení, že si půjdete zahrát fotbal nebo volejbal, už máte rezervované hřiště a krátce před začátkem akce vám dva hráči odpadnou. Sehnat narychlo náhradníka je mnohdy nad lidské síly. Nebo jiný příklad, náhle se s několika kamarády domluvíte, že byste si zahráli florbal, lidí máte dost, ale nevíte, kde ve vašem okolí se zrovna teď nachází volná tělocvična, kde byste si mohli zahrát.

Tyto problémy by mohl vyřešit web – jakási sportovně orientovaná sociální síť (jasně, vím, už jsou jich mraky…), která by mapovala sportovní areály, kurty, hřiště, tělocvičny ve vašem okolí.

Web by obsahoval fotky hřiště či sportovního areálu, kontaktní osobu, u které lze provést rezervaci (v některých případech třeba rovnou i rezervační formulář), ceník a mapu, kde se sportoviště nachází. Část informací může být zdarma, část za příplatek hrazený provozovatelem sportoviště. U každého zarezervovaného hřiště by se dala založit sportovní událost, do níž by se zapisovali jednotliví uživatelé. Organizátor akce (uživatel) by si mohl vybrat, jestli chce k utkání přizvat pouze vybrané osoby nebo jestli událost bude veřejná a bude se do ní moci zapojit každý, kdo třeba nebude mít na středeční večer žádné plány a bude mít chuť zahrát si volejbal.

K zatraktivnění této sportovně orientované sociálně sítě by se daly využít vychytávky jako například vkládání výsledků, fotografií atd.

Úspěch tohoto webového projektu by byl závislí na tom, jak rychle by se mu podařilo získat dostatečný počet uživatelů, aby se stal atraktivním i pro inzerenty. Kromě samotné inzerce (nejspíš ze strany výrobců sportovního oblečení a příslušenství, nápojů apod.) by zdrojem příjmu mohli být i samotní provozovatelé sportovišť, kteří by měli zájem o umístění nadstandardních informací na tento Web.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: