Marek Numerato

005 Cestovní agentura nabízející turistické průvodce pro běžce

In Nápady, Podnikání on Květen 1, 2011 at 8:06 am

Prahu každoročně navštíví desetitisíce turistů z USA, Španělska, Itálie, Japonska či Francie, tedy ze zemí, kde je běh velmi populární. Mezi těmito turisty tedy zajisté bude i spousta běžců. Jejich zájem o krásy a pamětihodnosti Prahy by se dal spojit s jejich oblíbeným koníčkem – během. Mám představu o vzniku jakési cestovní agentury, jejíž průvodci budou zdatnými sportovci a zahraniční návštěvníky provedou po Praze formou běžeckého výklusu. Počítám, že jeden průvodce by mohl desetičlennou skupinku turistů-běžců zvládnout. Turisté se tak budou moci seznámit nejen s památkami našeho hlavního města, ale zároveň i s běžeckými trasami (Stromovka, Kunratický les atd.). Nábřeží Vltavy je pro běh jako stvořené a navíc je obklopené řadou zajímavých míst, ke kterým se dá doběhnout. Netradiční formu turistického průvodcovství jistě nelze provozovat celoročně, ale v období od dubna do října by neměl být s počasím a teplotními podmínkami problém.

Průvodci spolupracující s agenturou by měli být dobrými běžci, jejich nezbytností je i jazyková vybavenost a znalosti z historie. Vhodní adepti by se určitě našli mezi vysokoškolskými studenty poohlížejícími se po nějaké brigádě. Dost možná by se podobná agentura ujala i v jiných městech ČR (Brno?, Český Krumlov?, Olomouc?, České Budějovice?).

Advertisements
  1. Buenas noches, tento nápad mne velmi pobavil, ještě tedka se chytám za břicho, jsem si představil moje krajany nebo španěláky, jak místo fumaru běhaj 🙂 Před chvíli jsem přiletě, abych zde absolvoval maraton v Praze a hned letím domu. Toho času se nacházím U Studničků s Pedrem:-))) Mám pro Vás jeden nápad, propagujte ve Vaší vlasti mě. !Arriba! !Arriba!!

  2. v neděli uvidíš, Speedy, jak španěláci běhaj, budeš se divit, kolik ti jich uteče :). Pozdravuj v taberně

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: