Marek Numerato

003 Reklama na obalech potravin

In Marketing, Nápady, Podnikání on Duben 29, 2011 at 9:25 pm

Všimli jste si, jak jsou obaly od potravin často objemné a jak je na nich místo nedostatečně využito? Myslím, že mnoho výrobců by mohlo zisk z prodeje potraviny ještě zvýšit prodejem reklamní plochy. Obal by obsahoval reklamu s informací, kterou by ocenil samotný spotřebitel. Pokud by si například koupil rybí prsty (neděste se, že takové blafy nejíte, jde jen o příklad :-)), narazil by na obalu na reklamu na kečup nebo hranolky. Například k těmto rybím prstům chutná nejlépe kečup značky XY.

Předpokládám, že reklama by měla být zacílená buď na další výrobek producenta rybích prstů nebo na výrobek společnosti, která není přímou konkurencí tohoto producenta. Nápadu by se mohla chopit některá z marketingových agentur, která by s konkrétní nabídkou výrobce potravin oslovovala. Vždyť kdy jindy může být reklama účinější, než tehdy, kdy si jí zákazník všimne na obalu a ještě se nachází v obchodě, kde může třeba onen zmiňovaný kečup koupit.

Obalovou reklamu lze určitě využít i u jiných než potravinářských výrobků.

 

 

 

Advertisements
  1. V USA se to nachází běžně. 🙂

  2. to, že už to někde funguje, mě zase o něco víc přesvědčuje, že je to dobrý nápad :), ale nevěděl jsem to, dík za upozornění…nebyl by i nějaký konkrétní případ? (fotka obalu apod.)

  3. Teď rychle se mi vybaví kampaně na krabicích od mléka. Bylo možné tam najít reklamy na různé cereálie (Cheerios, Nesquik.. a jiné). Jednu dobu byly krabice na mléko součástí kampaně hudební skupiny Plain White T’s. Tam děcka každý den fasují ta mléka ve škole, takže to osloví vysoké množství spotřebitelů. Zkoušela jsem hledat obrázek, ale nenašla jsem. 😦

  4. To je fakt dobrý nápad, díky za inspiarci. Dovedu si představit, že nějaký lokální výrobce doporučí i služby – třeba na pizze diskotéku nebo taxi.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: