Marek Numerato

Když sportovní reklama baví

In Marketing, Sport on Březen 19, 2011 at 11:45 am

Reklamní videa od předních značek výrobců sportovního oblečení patří dle mého názoru k těm vůbec nejlepším. Potvrzují to i následující tři spoty, které mne v tomto týdnu zaujaly.

Adidas v rámci kampaně All Adidas vsadil na známé tváře fotbalistů Lea Messiho, Davida Beckhama, basketbalisty Derricka Rose či zpěvačky Kate Perry. Reklama má ukázat, že značka Adidas propojuje svět vrcholového i rekreačního sportu, hudby a módy. Zároveň má prokázat oblibu značky u lidí vyznávajících různorodý kulturní i životní styl.

Oproti tomu konkurence z Nike založila svoji reklamu především na dvou hvězdných jménech – basketbalistovi Kobe Bryantovi a filmovém režisérovi Robertovi Rodriguezovi. Výsledkem je vtipný krátkometrážní film, ve kterém si přijdou na své i fanoušci Bruce Willise, Danyjo Treja a pokročilejších filmových efektů. Pokud toužíte i po českých titulcích k tomuto videu, doporučuji navštívit stránky VideaČesky.cz.

Za třetím reklamním spotem stojí italský sportovní deník La Gazzetta dello Sport. Tvůrci využili početné návštěvy na stadionu San Siro v Miláně a před začátkem utkání Serie A poslali na fotbalový trávník herce – dvojníky fotbalistů AC Milán a AS Bari. Ti v průběhu rozcvičky zaujali fotbalové fanoušky kuriózním programem. Hostující záložník Almiron předstíral, že plave v bazénu, domácí bouřlivák Gattuso se pustil do tanečku s rozhodčím a kanonýr Ibrahimovic si házel s frisbee. Přiznám se, že při prvním zhlédnutí reklamy jsem vůbec nepoznal, že fotbalisty zastoupili namaskovaní herci. 

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: