Marek Numerato

Ubohé virály, špatní novináři a právem vyhrožující ajťáci

In Marketing, Web on Únor 27, 2011 at 9:39 pm

Taky jste viděli to „uniklé“ video plné sexuálních narážek s herci Macháčkem a Budařem? Šokující, co? Pro mne určitě. Tedy aspoň to, s jak prvoplánovými a nenápaditými virály dobývají čeští marketéři svět. Buď kopířují nápady ze zahraničí (např. Přemluv bábu nebo roztančené reklamy na Aquilu) nebo se lacině snaží diváky oklamat, např. že Leoš Mareš sáhnul do hovna nebo teď tím, že uniklo nějaké video, které se nemělo nikdy vysílat. 

No nic, kritiku marketérů máme za sebou, přejděme k novinářům. Česká televize vysílá na kanálu ČT24 pořad o médiích Věřte, nevěřte. Viděl jsem pár dílu a nemůžu si pomoct. Přijde mi tendenční a navíc z toho mám pocit, že na Kavčích horách opět házejí špínu na ostatní, místo aby si zametli před vlastním prahem. Schválně se na některý z dílů pořadu podívejte v archivu. Každopádně mnohem lépe než redaktoři České televize zhodnotil práci českých médií David Antoš. V příspěvku Proč jsou česká (online) média tak špatná? téměř dokonale rozebral, jak nekvalitně redaktoři největších tuzemských médií informovali o probíhajících revolucích v arabských zemích. Antošův rozbor doporučuji k přečtení.

A abych jenom nekritizoval, opět je na místě zakončit blog optimisticky. Budu tedy chválit. A to pro mne anonymního autora wozzyka, který na stránkách Extravert.cz zveřejnil jménem výboru POSERZADA výzvu Děkujeme, vypínáme! Nebudu se tady rozepisovat, o čem ta výzva je. Řeknu jen, že ajťáci mají určité požadavky, jejichž nesplnění by nám mohlo způsobit velké problémy.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: